RT Hadron - шаблон joomla Joomla

Придніпровська державна академія фізичної культури і спорту

Середа, серпня 17, 2022

Науковий семінар - «Сучасні рекреаційні технології в спорті і фізичній реабілітації різних верств населення»

29 березня 2018 року кафедра анатомії, біомеханіки і спортивної метрології провела студентський науковий семінар з медико-біологічних та біомеханічних напрямів фізичної культури і спорту «Молодь, спорт і наука».

Темою цього наукового семінару обрано розвиток рекреаційних технологій: «Сучасні рекреаційні технології в спорті і фізичній реабілітації різних верств населення».

До участі в науковому семінарі було обрано 13 доповідей студентів. Семінар розпочався вступним словом головуючого Мелешко В.І., який зазначив регламент доповідей і побажав розпочати наукову роботу студентам 1-го курсу академії, так як більшість доповідей було підготовлено саме студентами першого курсу академії.

Представляємо теми прослуханих доповідей з краткою анотацією.

1.
Чепішко Олексій Вікторович, ЗЛ-15-7, 3 курс, факультет фізичної реабілітації. «Розкриті таємниці імунітету».
Науковий керівник: Чорногор Наталія Павлівна, к.б.н., доцент.
В доповіді наведена характеристика клітинної і гуморальної ланок імунітету, органів імунної системи. Розкриті біохімічні механізми розвитку імунодефіцитних станів в побуті та спорті.
2.
Нестеров Максим Олександрович, ФР/227-16-1Б, 2 курс, факультет фізичної реабілітації. «Історія розвитку біомеханіки».
Науковий керівник: Суріков Володимир Євгенович, к.т.н., ст. викладач.
Викладається історія виникнення та розвитку біомеханіки. Особливу увагу приділено впливу природничо-наукових відкриттів і технічного прогресу на становлення і розвиток біомеханіки.
3.
Цилуйко Лілія Віталіївна, ФКС/017-1Б, 1 курс, факультет фізичної культури і спорту. «Порушення серця та їх профілактика».
Науковий керівник: Козловська Олександра Григорівна, к.б.н., доцент.
Показано, що зміни в будові серця призводять до певних порушень роботи органів і систем організму людини. Доказана важливість раннього виявлення і профілактики цих порушень для ефективного їх усунення.
4.
Маршал Микита Васильович, ФР/227-17, І курс, факультет фізичної реабілітації. «Весняні гіповітамінози і їх профілактика».
Наукові керівники: Самошкін Владлен Валентинович, завкафедрою, анатомії, біомеханіки і спортивної метрології, к.мед.н., доцент, Денисенко Наталія Марківна, к.мед.н., доцент.
В доповіді показана розповсюдженість гіповітамінозу населення України, особливо у весняний період. Визначені причини цього явища. Приведені джерела вітамінів, зокрема вітаміну С, у різних овочах і фруктах.
5.
Данюк Аліса Ігорівна , ФВ/014-17-1Б, 1 курс, факультет фізичного виховання. «Вікові особливості опорно-рухової системи».
Науковий керівник: Чорногор Наталія Павлівна, к.б.н., доцент.
В доповіді розглядаються питання будови, функції та значення опорно-рухового апарату людини. Висвітлюються питання необхідності правильного формування постави дитини та профілактики її порушень.
6.
Фролова Юлія Андріївна, ФР/227-17-1Б, 1 курс, факультет фізичної реабілітації. «Вплив анемій на якість життя громадян України».
Наукові керівники: Мелешко Віктор Іванович, к.б.н., доцент; Самошкін Владлен Валентинович, завкафедрою анатомії, біомеханіки і спортивної метрології, к.мед.н., доцент.
З позиції біохімії в фізичній терапії (ерготерапії) в роботі представлені: визначення анемій; клінічна картина захворювань; діагностика; способи лікування; прогноз; частота захворювань; профілактика анемій різних класифікаційних груп з урахуванням конкретних механізмів розвитку.
7.
Кисла Марина Олегівна, Сімакова Юлія Віталіївна, ФР/227-17-1Б, 1 курс , факультет фізична реабілітація. «Цукровий діабет І і ІІ типів».
Наукові керівники: Мелешко Віктор Іванович, к.б.н., доцент; Самошкін Владлен Валентинович, завкафедрою анатомії, біомеханіки і спортивної метрології, к.мед.н., доцент.
Цукровий діабет – захворювання, обумовлене абсолютною або відносною недостатністю інсуліну і характеризується суворими порушеннями обміну вуглеводів з гіперглікемією і глюкозурією, а також іншими дисбалансу обміну речовин.
8.
Брагар Марія Юріївна, Хоменко Катерина Володимирівна, ФР/227-17, 1 курс, факультет фізична реабілітація. «Оцінка стану організму людини і готовності до підвищених навантажень».
Наукові керівники: Мелешко Віктор Іванович, к.б.н., доцент; Самошкін Владлен Валентинович, завкафедрою анатомії, біомеханіки і спортивної метрології, к.мед.н., доцент.
В роботі представлені сучасні лабораторні діагностичні комплекси «Обстеження спортсменів перед заключенням контрактів». Показані можливості сучасного спортивно-генетичного тестування (пакети).
9.
Танасова Катерина Олексіївна, група ФВ/017-17-2Б, 1 курс, факультет фізичного виховання. «Життя без старості – сучасні технології що затримують процеси старіння та покращають якість життя».
Наукові керівники: Гвоздак Андрій Павлович, старший викладач; Самошкін Владлен Валентинович, завкафедрою анатомії, біомеханіки і спортивної метрології, к.мед.н., доцент.
Розповідається про досягнення вчених, якими можна скористатися вже сьогодні. Це нові методики, ліки, технології, вправи. А головне - перегляд своєї стратегії життя і створення особистої програми здорового довголіття.
10.
Литвак Влада Костянтинівна, група ФВ/017-17-2Б, 1 курс, факультет фізичного виховання. «Дієтетика, що зменшує вплив на людину екологічно небезпечних факторів (на прикладі Придніпровського регіону України)».
Наукові керівники: Гвоздак Андрій Павлович, старший викладач, Мелешко Віктор Іванович, к.б.н., доцент.
В організм людини потрапляє багато зайвих та шкідливих речовин, які засмічують його. Для зменшення впливу цих шкідливих речовин проживаючи в екологічно небезпечних регіонах в свій щоденний раціон можливо включити десяток продуктів, які допоможуть позбутися від усього зайвого і непотрібного.
11.
Максимчук Олег Вікторович, група ФВ/017-17-2Б, 1 курс, факультет фізичного виховання. «Мобільні додатки для комплексного контроля за фізичним станом спортсменів і осіб, що займаються фітнесом».
Науковий керівник: Гвоздак Андрій Павлович, старший викладач.
Розповідається про сучасні health-додатки, які дозволяють використовувати інформаційні технології для контролю і мотивації в тренувальній діяльності спортсменів і занятті фізичними вправами різних верств населення.
12.
Нестеров Максим Олександрович, ФР/227-16-1Б, 2 курс, факультет фізичної реабілітації. «Вплив фізичних навантажень на стан серця».
Науковий керівник: Козловська Олександра Григорівна, к.б.н., доцент.
В останній час спостерігаються летальні випадки учнів під час уроків фізичної культури та спортсменів під час змагань або тренувань. Обґрунтовано у деталях, чим відрізняється серце спортсменів. Як вчинити при виявленні порушень у серцевій діяльності під час тренувань.
13.
Маршал Микита Васильович, Матляк Віталій Анатолійович ФР/227-17, І курс, факультет фізичної реабілітації. «Травми спинномозкових нервів в спорті».
Науковий керівник: Козловська Олександра Григорівна, к.б.н., доцент.
В роботі представлені загальні уявлення про розповсюдження різних видів сколіозу і остеохондрозу у представників олімпійського, неолімпійського, професійного і адаптивного спорту.

В заключній частині семінару слово було надано завідувачу кафедри, к.мед.н., доценту Самошкіну В. В., який зазначив цікавість доповідей для наукової роботи і побажав подальшого розвитку в науці і оволодінню своєю спеціальністю на професійному рівні.

Голова організаційного комітету наукового семінару, к.б.н., доцент Мелешко В. І.