RT Hadron - шаблон joomla Joomla

Придніпровська державна академія фізичної культури і спорту

Понеділок, серпня 15, 2022

Кафедра легкої атлетики

№ з/р

П. І. Б. НПП

Посада

e-mail

1

Степаненко Дмитро Іванович

Зав. каф., доцент

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

2

Новак Тетяна Ярославівна

ст. викладач

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

3

Рожкова Вікторія Сергіївна

викладач

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

4

Ободенко Оксана Миколаївна

викладач

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

5

Печко Ганна Юріївна

викладач

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

6

Новіков Володимир Петрович

ст. викладач

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Кафедра легкої атлетики була заснована у 1980 році. Першим завідуючим кафедрою був Козар Ю.І. У 1989 році зав. кафедрою був призначений проректор з навчальної роботи кандидат педагогічних наук, доцент Горбенко В.П., який очолює кафедру і до сьогодні.

У 2015/16 навчальному році роботу на кафедрі здійснюють 8 викладачів: 3 кандидати наук (Горбенко В.П., Степаненко Д.І., Хейлік І.О.), з них 2 доцента (Горбенко В.П., Степаненко Д.І.), 4 старших викладача (Новіков В.П., Біла Л.В., Новак Т.Я., Захаровська Т.Л.), 2 викладача (Рожкова В.С., Хейлік І.О.) та лаборант кафедри (Востоцька Н.М.).

У різні роки на кафедрі навчалися видатні спортсмени:

  • Заслужені майстри спорту України: Кравець Інеса, Твердохліб Олег, Лебідь Сергій, Лукашевич Олексій, Антонова Олена, Повх Олеся;

  • Майстри спорту міжнародного класу – чемпіони та призери Олімпійських ігор, чемпіонатів світу та інших міжнародних змагань: П’ятниця Олександр, Горбенко Геннадій, Кравченко Володимир, Рурак Костянтин та багато інших.

У 1994 році вперше був здійснений набір студентів, які мають фізичні вади опоно-рухового апарату. За цей період окремі з них досягли видатних успіхів у спорті: Данілов Андрій, Рудківська Тетяна, Кулікова Ірина, Сеник Микита, Чишко Мрина, зокрема,Стрижак Інна та Царук Юрій – багаторазові чемпіони Параолімпійських ігор.

За період незалежності України учасниками Олімпійських ігор стали 22 студенти кафедри та 7 студентів захищали честь України на Параолімпійських іграх.

Випускникам кафедри присвоєно почесне звання заслуженого тренера України: А. Фатєєву, О. Фатєєвій, В. Родкіну, О. Пономаренку, В. Кравченку, К. Рураку.

За період існування інституту на кафедрі відбулися значні зміни в розширенні учбово-спортивної бази. Збудовано: легкоатлетичний стадіон із синтетичним покриттям, обладнаний тренажерний зал в легкоатлетичному манежі, дві предметні аудиторії з технічними засобами навчання.

 

Сьогодні на кафедрі викладаються наступні дисципліни: «Теорія і методика легкої атлетики», «Теорія і методика обраного виду спорту», «Підвищення спортивної майстерності», «Підвищення педагогічної майстерності», «Педагогічні методи досліджень у ФКіС», а також викладачі кафедри виконують обов’язки методистів на педагогічній та організаційно-тренерській практиках.

Для підвищення якості навчального процесу викладачами кафедри постійно проводиться робота з оновлення та видання навчально-методичних матеріалів для студентів денної та заочної форм навчання за напрямами підготовки 6.010201 «Фізичне виховання», 6.010202 «Спорт» при вивченні дисципліни «Теорія і методика обраного виду спорту». Так, з а останні три роки на кафедрі легкої атлетики випущено 10 методичних рекомендацій, 1 навчально-методичний та 2 навчальних посібники:

1. В.П.Горбенко, Т.Я.Новак, В.С.Рожкова. Теорія і методика легкої атлетики. Навчально-методичний посібник для студентів факультету заочного навчання при вивченні дисципліни. – «Нова ідеологія» м. Дніпропетровськ, 2014. – 90 с.

2. Горбенко В.П., Степаненко Д.І., Новіков В.П. Теорія та методика легкої атлетики. Навчальний посібник для студентів ВНЗ з фізичної культури і спорту та факультетів фізичного виховання у педагогічних вищих навчальних закладах – Дніпропетровськ: «Нова ідеологія». – 2014. – 266 с.

3. Совершенствование быстроты и силы в легкоатлетических действиях с максимальным проявлением скоростных и силовых возможностей спортсменов: Учебное пособие – Днепропетровск: «Нова ідеологія». – 2014. – 249с.

Кафедра легкої атлетики виконує науково-дослідну роботу згідно Зведеного плану НДР у сфері фізичної культури і спорту Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на 2011-2015 р.р. за темою: 2.18. «Удосконалення механізмів управління руховою діяльністю спортсменів» (керівник теми доктор наук з фізичного виховання та спорту, професор Ровний А.С. Харківська академія фізичної культури, основні виконавці: к.п.н., доцент Горбенко В.П. і д.п.н., професор Сергієнко Л.П. - м. Миколаїв).

В процесі виконання науково-дослідної роботи викладачі та аспіранти кафедри приймають участь у конференціях різного рівня, отримані результати досліджень знаходять своє відображення у наукових публікаціях. Так, за останні роки НПП кафедри стали авторами і співавторами 17 публікацій у фахових та науково-практичних виданнях України та ближнього зарубіжжя. За час існування аспірантури аспірантами кафедри, під керівництвом зав. кафедрою, доцентом В.П. Горбенко, було захищено 3 дисертаційні роботи, на даний час 1 дисертація готується до захисту та ще 1 робота знаходиться на етапі дослідження.

За 35 років на кафедрі підготовлено близько 50 майстрів спорту міжнародного класу та більш ніж 100 майстрів спорту. Дев’ятьом з них присвоєно високе звання заслужений майстер спорту України. На Олімпійських іграх 1992 р. (Барселона) – випускниця кафедри Інеса Кравець виборола срібну нагороду у стрибках у довжину, а у 1996 р. (Атланта) – Інеса здобула титул Олімпійської Чемпіонки у потрійному стрибку. На Олімпійських іграх 2008 р. (Пекін) – випускниця кафедри Олена Антонова стала бронзовою призеркою у метанні диску, а у 2012 р. (Лондон) одразу двоє випускників кафедри піднялися на п’єдестал пошани: Олександр П’ятниця здобув срібло у метанні спису, а Олеся Повх – бронзу у естафеті 4х100м.

На сьогоднішній день студентами кафедри є: 1 – МСМК (чемпіонка світу серед юніорів у метанні молоту – Олена Шамотіна), 8 – МС, 15 – КМС, 5 – першорозрядників.

Контактна інформація.

Адреса: Легкоатлетичний манеж, вул. Набережна Перемоги, 10, м. Дніпропетровськ, 49094.

Телефон: +38-(0562)-46-05-82.

Електронна скринька: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.